Viskas, ką reikia žinoti apie tekstilinių stropų naudojimą
Keliant at transportuojant įvairaus tipo krovinius tikrai neapsieinama be kėlimo stropų. Kėlimo įrangos asortimente dažniausiai galima aptikti trijų skirtingų medžiagų stropus – plieninius, grandininius ir tekstilinius. Tekstilinis stropas – bene universaliausia stropų rūšis, kurią pakankamai patogu ir paprasta naudoti keliant itin skirtingų tipų krovinius. Apžvelkite šių stropų privalumus, galimybes ir svarbiausias naudojimo taisykles.
Tekstilinių stropų ypatybės
Kokybiški tekstiliniai stropai dažniausiai yra gamini iš aukštos kokybės nailono arba poliesterio. Tokio tipo medžiagos suteikia tekstiliniams stropams labai didelį pranašumą – lankstumą. O ši, tik tekstiliniams stropams būdinga savybė, leidžia visus krovos darbus atlikti sklandžiai ir operatyviai. Nors tekstiliniai stropai yra medžiaginiai, tačiau jie patikimai kelia ir padeda transportuoti net ypač sunkius daiktus, įrangą ar konstrukcijas. Dėl savo lankstumo juos galima naudoti su pačia įvairiausia kėlimo įranga, nuo paprasčiausių keltuvų iki didžiausių kranų.
Tekstiliniai stropų naudojimo taisyklės
Tekstiliniai stropai, taip pat kaip ir visi kiti kėlimo įrenginiai, privalo atitikti aukštus kokybės reikalavimus ir turėti specialius sertifikatus, įrodančius jų naudojimo patikimumą. Tačiau atliekant krovinių kėlimo ar transportavimo procesus naudotojas privalo vadovautis tam tikromis taisyklėmis ir imtis papildomų saugumo priemonių. Naudojant tekstilinius stropus svarbu:
1. Neviršyti rekomenduojamo krovinio svorio. Tiek mūsų siūlomi „Powertex“, tiek kitų, aukštos kokybės tekstilinius stropus gaminančių gamintojų stropai dažniausiai turi specialų spalvinį žymėjimą. Skirtingos stropų spalvos nuorodo, kokiai apkrovai yra pritaikytas vienas ar kitas stropas. Taigi naudojant stropus, būtina atsižvelgti į jų spalvą ir jokiu būdu neviršyti darbinės apkrovos ribos.
2. Įvertinkite karščio rodiklius. Pagrindinis tekstilinių stropų trūkumas – maža tolerancija karščiui. Didžioji dauguma tekstilinių stropų nėra atsparūs karštai temperatūrai. Jeigu planuojate stropą naudoti dideliame karštyje, tuomet reikia rinktis iš specialios, atsparios karščiui medžiagos, pagamintus tekstilinius stropus.
3. Pasirūpinkite tinkamomis stropų laikymo sąlygomis. Tekstilinis stropas jautriai reaguoja į ilgalaikį UV poveikį. Todėl nenaudojamus stropus reikia laikyti sausoje, ne itin saulėtoje, pakankamai vėsioje vietoje.
4. Visada atlikite vizualinį patikrinimą. Nors aukštos kokybės sudėtimi pagrįsti stropai tikrai tarnauja patikimai ir pakankamai ilgai, tačiau įvairių įtrūkimų kartais nepavyksta išvengti. Dėl šios priežasties tiek tekstilinius, tiek kito tipo stropus reikia kruopščiai patikrinti prieš kiekvieną naudojimą. Tik tokiu būdu maksimaliai sumažinsite tiek krovinių pažeidimų, tiek nelaimingų atsitikimų tikimybę.
5. Naudokite stropų apsaugas. Tam tikri kroviniai pasižymi aštriais kampais ar kitomis, neigiamai stropų būklę galinčiomis paveikti, savybėmis. Dėl šios priežasties pravartu naudoti specialias stropų apsaugas. Viena tokių – apsauginės rankovės. Tokios rankovės yra pritaikytos sintetinio pluošto ir juostiniams stropams. Apsauginės rankovės užtikrina maksimalią apsaugą nuo trinties ir pjovimo veiksnių, kurie gali pasitaikyti keliant krovinį su aštriais kampais. Nuo aštrių kampų taip pat patikimai apsaugo specialios kampų apsaugos. O grandininiams ir plieniniams strypams galima naudoti uždaro tipo, laisvai slankiojančios konstrukcijos apsaugas.
Naudojant tekstilinius stropus labai svarbu atsižvelgti ir į jų medžiagiškumą. Iš didelio stiprumo poliesterio siūlų ar kitos tvarios medžiagos pagamintas stropas visada bus ilgaamžiškesnis ir atsparesnis įvairiems aplinkos veiksniams, nei analogiškas, iš prastesnės kokybės medžiagų pagamintas stropas. Renkantis tekstilinius stropus taip pat labai svarbu įsitikinti, jog jis atitinka keliamus saugumo standartus ir turi tvarkingą žymėjimą. Beveik kiekvienas tekstilinių stropų gamintojas pateikia išsamią priežiūros instrukciją, kuria vadovaujantis, tikrai tikėtina, jog pavyks išvengti nesklandumų ir nenumatytų aplinkybių.