Kranai pritaikyti skirtingiems kėlimo darbų poreikiams
Kranai – funkcionali, didelę keliamąją galią turinti technika, kuri greitai ir saugiai atlieka įvairių konstrukcijų, sunkiasvorių krovinių, statybinių medžiagų ir kitų sunkių elementų kėlimo procesus. Kėlimo kranai yra pakankamai plati sąvoka, kuri apima skirtingų tipų bei paskirties kėlimo funkciją atliekančius įrenginius. Taigi, kokie kranai yra patys naudingiausi ir funkcionaliausi darbo įrankiai? Ir kokioms pramonės šakoms yra pritaikytos skirtingos kranų rūšys?
Tiltiniai kranai ir jų panaudojimo galimybės
Tiltiniai kranai – funkcionali ir pakankamai universali technika, kuri puikiai pateisina visiškai skirtingų pramonės šakų poreikius. Tokio tipo darbo priemonės itin tinka didelėms sandėliavimo erdvėms, kuriose yra daug, nestandartinių matmenų bei sunkiasvorių krovinių. Šis darbo įrankis gerokai palengvina sandėlyje esančių daiktų perkėlimo iš vienos vietos į kitą procesus.
Taip pat tokie kranai dažnai naudojami stambios gamybos sektoriuje, kuriame nuolat reikia kelti sunkias, gaminamo objekto sudedamąsias dalis. Tiltiniai kranai – neįkainojamas darbo įrankis, kuris ne tik gerokai pagreitina ir palengvina įvairių, įprastai sunkiai iš vietos pajudinamų daiktų kėlimo ir transportavimo procesus, bet ir gerokai padidina darbo našumą bei sutaupo daug laiko.
Pagrindinė gembinių kranų privalumai
Gembiniai kranai – kompaktiškas ir labai funkcionalus kranų tipas, kuris savo paskirtį atlieka tik savo strėlės, kitaip vadinamos gembės, darbo lauke. Didžioji dauguma gembinių kranų yra pakankamai mobilūs, todėl juos galima naudoti tiek lauko erdvėse, tiek vidaus patalpose.
Nors tokio tipo kėlimo technika yra pakankamai kompaktiška, tačiau ji tikrai gali pasigirti solidžia keliamąja galia. Taip pat dauguma gembinių kranų suteikia aukščio reguliavimo galimybę, o šis privalumas gerokai praplečia krano naudojimo ribas.
Racionalus kainos ir kokybės santykis, nesudėtinga priežiūra, lankstumas ir pakankamai greitas remontas – gembiniams kranams būdingi privalumai, kuriais noriai naudojasi įvairios pramonės šakos.
Lengvų konstrukcijų kranų paskirtis ir savybės
Skirtinga sandara pagrįsti lengvų konstrukcijų kranai gali būti naudojami visiškai skirtingiems kėlimo poreikiams. Pagrindinė lengvų konstrukcijų kranų funkcija – nedidelių krovinių transportavimas. Dažniausiai šie kranai yra pritaikyti darbui su krovinių svoriu, neviršijančiu 2 tonų. Tokio tipo darbo priemonės yra idealus sprendimas gamybos sektoriui, kuris gamina lengvas, nesunkiasvores konstrukcijas. Priklausomai nuo krano sandaros, šio tipo kėlimo įrenginiai gali būti valdomi tiek mechaniniu, tiek kompiuterizuotu būdu.
Lengvų konstrukcijų kranai dažniausiai yra nesudėtingai surenkami ir lengvai prižiūrimi. Šis privalumas ypatingai aktualus smulkesniam verslui, kuris nėra įpratęs naudoti sudėtingų kėlimo mechanizmų. Lengvų konstrukcijų kranų gamybai dažniausiai naudojami aliuminio arba plieno profiliai.
Reikėtų paminėti, jog aliuminio profilio lengvų konstrukcijų kranai yra šiek tiek racionalesnis sprendimas. Aliuminio rėmas yra gerokai lengvesnis nei plieno, o tai gerokai palengvina ir krano montavimo ir jo naudojimo procesus. Taip pat aliuminio profilis, dėl savo lengvumo savybių gerokai sumažina pasipriešinimą riedėjimui. Šis privalumas suteikia galimybę kraną naudojančiam žmogui lengviau valdyti kraną ir nenaudoti daug fizinių jėgų.
Tiek tiltiniai, tiek gembiniai ar lengvų konstrukcijų kranai tikrai turi savų privalumų. Nusprendus savo darbo aplinką papildyti vieno ar kito tipo kranu, visų pirma reikėtų įvertinti kėlimo darbų mastą ir jų sudėtingumą. Įsigijus pernelyg mažą keliamąją galią turintį kraną tikrai nepavyks pasiekti maksimalaus darbo našumo. Analogiškai, pernelyg sudėtingos konstrukcijos, sunkiai montuojamas ir daug priežiūros reikalaujantis kranas mažose gamybinėse patalpose užims labai daug vietos ir pareikalaus papildomo darbo laiko. Todėl būtinai adekvačiai įvertinkite individualius poreikius ir išsirinkite tikslingai juos pateisinantį kėlimo kraną.