Kokiais atvejais geriau rinktis plieno lyną nei grandines?
Naudojant sunkiasvorių krovinių keltuvus ar kito tipo kėlimo techniką neapsieinama ir be kėlimo stropų. Keliant ypatingai sunkius svorius dažniausiai naudojami plieninio lyno arba grandiniai stropai. Tiek kokybiškas plieno lynas, tiek grandinė pasižymi didele keliamąja galia ir patikimai susitvarko su įvairaus tipo kėlimo uždaviniais. Ir plieniniai, ir grandiniai stropai turi savų pranašumų ir trūkumų. Tačiau saugumo atžvilgiu – plieniniai lyno stropai, vienareikšmiškai, yra geresnis sprendimas. Aptarkime pagrindinius plieninio lyno pranašumus.
Didesnė jėga – plieniniams stropams priklausantis privalumas
Nors grandininio tipo kėlimo priemonės pasižymi masyvesne konstrukcija, tačiau iš tikrųjų – didžioji dauguma plieninių stropų demonstruoja gerokai patrauklesnius jėgos rodiklius. Plieniniai lynai patikimiau atlaiko dideles apkrovas ir didelę įtampą. Šiuos privalumus įtakoja plieninių lynų gamybos technologija. Plieniniai lynai nepasižymi vientisa konstrukcija. Jie yra gaminami iš atskirų vielos gijų, kurios gamybos procese yra susukamos į vieną grandį. Dėl šios priežasties plieninis stropas visada yra stipresnis, atsparesnis įtampai ir dilimui nei grandininis.
Lankstumas ir plačios pritaikymo galimybės
Lankstumo rodikliais plieniniai stropai gerokai lenkia grandininius. Juos galima patogiai lankstyti į visas puses. Dėl lankstumo savybių šiais stropais galima atlikti ne tik kėlimo veiksmus, bet ir apvynioti tam tikrus objektus. Plieninius stropus itin patogu naudoti ankštose erdvėse, ar vietose, kuriose reikia daug manevruoti. Grandininiai stropai nėra lankstūs, todėl su tokio tipo kėlimo priemonėmis manevruoti bei reguliuoti kėlimo procesus itin sunku, o su plieniniais stropais šie veiksmai atliekami itin paprastai. Plieninius lynus galima lankstyti, reguliuoti ir sujungti itin greitai, todėl tokie stropai nesudėtingai gali būti pritaikyti individualiems darbo poreikiams. Su grandininiais stropais - tai beveik neįmanoma
Patrauklesni ilgaamžiškumo rodmenys
Nors kokybiškas grandininis stropas tikrai patikimai tarnauja ilgą laiką, tačiau reikėtų įvertinti tai, jog grandinės ilgainiui gali surūdyti, o plieno lynas – ne. Taip pat Grandinių konstrukciją sudaro tarpusavyje susipynusios jungtys, kurios bėgant laikui susidėvi, keičia savo formą, o tai įtakoja spartesnį susidėvėjimą. Plieninio lyno stropas yra atsparus šiems veiksniams ,taip pat jis mažiau jautrus dilimui.
Plieninio lyno stropas – saugesnis kėlimo metodas
Grandininiai stropai nėra manevringi ir lankstūs, todėl jais naudotis – pakankamai sunku. Nepatyrę darbuotojai netinkamai naudojantys grandininius stropus kartais susiduria su įvairiomis pirštų, rankų traumomis. Taip pat grandininiai stropai yra pakankamai sunkūs. Jiems krentant iš didelio aukščio, galima patirti ir galvos ar nugaros traumas. Plieninio lyno stropai dažniausiai yra gerokai lengvesni, taip pat jie pasižymi itin paprastu valdymu. Todėl naudojat tokio tipo stropus, gerokai sumažėja įvairių sužalojimų tikimybė.
Plieniniai lynai – ilgalaikė investicija
Plieninių stropų ir grandininių stropų kainą įtakoja labai daug veiksnių. Todėl teigti, kad plieniniai stropai visada yra pigesni ar brangesni tikrai negalima. Tačiau, grandininio tipo stropai nėra atsparūs dilimui, jie dažniau genda ir reikalauja didesnės priežiūros. Plieninio lyno stropai nedyla ir yra lengviau prižiūrimi. Taigi kartą investavus į tokio tipo kėlimo priemones, galima ilgam pamiršti remonto ir papildomų finansinių išlaidų rūpesčius.
Lengvas ir saugus naudojimas, tvarumas ir lankstumas – pagrindiniai plieninių lyno stropų pranašumai. Tačiau tikrai yra tokių kėlimo situacijų, kai geresnis pasirinkimas yra ne plieninio lyno, o grandininiai stropai. Todėl nusprendus įsigyti vieno ar kito tipo kėlimo įrangą, vertėtų objektyviai įvertinti planuojamas kėlimo užduotis ir atsižvelgiant į jas pasirinkti optimaliausią kėlimo priemonę.