Krovinių transportavimo paskirtį atliekanti kėlimo technika dažniausiai naudojama su plieninio lyno stropais. Plieno lynas ne tik patikima, tvirta ar ekonomiškai palanki, bet ir labai universali kėlimo jungtis, todėl būtent šios rūšies priemonė dominuoja daugelyje kėlimo operacijų. Pramonės šakos, kurios kasdien susiduria su kėlimo užduočių poreikiu, tikrai žino, kad kėlimo operacijų sėkmei labai didelę įtaką daro ne tik optimalios kėlimo jungties pasirinkimas, bet ir tinkama jos priežiūra. Visgi, tikrai ne visi darbuotojai moka įvertinti stropo patikros poreikį. Taip pat ne visi žino, kaip reikėtų tikrinti plieninio lyno stropus. Norėtume priminti pagrindinę informaciją, susijusią su plieninio lyno stropų priežiūra bei patikra.
Kodėl ir kada reikia atlikti plieninių lynų patikrą?
Reguliarus kėlimo jungčių tikrinimas yra būtinas, nes tik tokiu būdu galima iš anksto nustatyti stropo pažeidimus. Plieno lyno stropų patikros dažnumas priklauso nuo jų naudojimo dažnumo. Visgi, saugumo dėlei, bent jau vizualiai, plieno lynas turėtų būt patikrintas prieš kiekvieną kėlimo operaciją. Be to, labai svarbu atlikti ne tik ilgesnį laiką naudojamo, bet ir visiškai naujo stropo patikrinimą. Retai, tačiau tikrai pasitaiko atvejų, kai stropas turi kažkokius gamybinius defektus. Todėl net ir atvejais, kai kėlimo operacijų metu naudojamas visiškas naujas lynas, jo būklės patikros tikrai nereikėtų praleisti.
Kas gali atlikti plieno lyno stropų patikrą?
Stropo priežiūros ir patikros tikrai negalima patikėti bet kam. Įprastiniam stropų patikrinimui turi būti pasamdytas kvalifikuotas, reikiamus sertifikatus turintis asmuo. Jeigu stropais naudojamasi pakankamai retai, galima kreiptis į įmones, teikiančias kasmetines stropų patikros paslaugas. Jeigu stropai yra naudojami dažnai, periodinę patikrą reikia atlikti maždaug kas tris mėnesius. Stropų inspektoriai turi atlikti periodinę patikrą, o pagrindinius, kasdienius patikrinimus gali atlikti ir daugiau žinių turintys darbuotojai, glaudžiai susiję su kėlimo operacijomis.
Plieno lyno stropo patikros eiga
Padėties, kurioje kiekviena stropo dalis būtų matoma ir prieinama jo būklę insektuojančiam specialistui, suradimas.
Nešvarumų nuvalymas ir specialių priemonių, ant stropo paviršiaus, padengimas. Plieno lynas turi būti valomas specialiai vielai pritaikytu šepečiu, o jo paviršius padengiamas riebalais, tam, kad atsiskleistų laidai ir jungiamosios detalės;
Atidi stropo ir jo sudedamųjų dalių būklės patikra ir jų nusidėvėjimo įvertinimas;
Pažeistų, susidėvėjusių dalių paieška ir jų paženklinimas;
Apžiūros datos, stropo pažeidimų ir kitų svarbių duomenų surašymas į stropo patikrinimo protokolą.
Plieno lyno stropo tarnavimo trukmė
Plieno lyno stropo ilgaamžiškumas priklauso nuo daug ir labai skirtingų veiksnių. Visų pirma – tarnavimo trukmei tikrai didelę įtaką daro stropo naudojimo dažnumas ir eksploatavimo sąlygos. Tarnavimo trukmę lemia ir paties stropo techninės savybės, kokybė bei sudėtis. Ne mažiau svarbios yra ir nenaudojamos jungties laikymo sąlygos. Sandėliuojant tokio tipo jungtis, labai svarbu sukurti nuo didelio karščio, drėgmės bei korozijos apsaugotą aplinką, nes tokios sąlygos tikrai gali pakenkti vielinio stropo būklei. Reguliari patikra ir atsakinga stropų priežiūra taip pat gali prailginti stropo eksploatacinį laikotarpį. Periodinių patikrų metu galima įžvelgi ankstyvoje stadijoje esančius pažeidimus, kurių pašalinimas yra nesudėtingas ir nebrangus. Jeigu stropo patikra atliekama rečiau nei rekomenduojama, stropas gali susidurti su didesniais pažeidimais, kurių pašalinti remonto metu tiesiog neįmanoma. Bet kuriu atveju, kokybiškas, periodiškai prižiūrimas ir tinkamai sandėliuojamas plieno lyno stropas tikrai gali tarnauti kelis metus ar dar ilgiau.
Siųsti užklausą
Reikia papildomos informacijos apie produktą ar paslaugas? Norite gauti komercinį pasiūlymą? Užpildykite užklausos formą ir mūsų specialistai atsakys į visus Jūsų klausimus.