Stropų apsaugos – priemonės, subalansuotos tekstilinių, grandininių, plieninių, trumpai tariant, visų rūšių stropų apsaugojimo tikslams. Stropų apsaugos dažniausiai nėra įtrauktos į kėlimo jungčių komplektaciją, tačiau jų naudojimas – labiau nei rekomenduotinas. Stropo apsauga efektyviai apsaugo kėlimo jungtį nuo trinties, įbrėžimų ir bet kokių kitų mechaninių pažeidimų. Todėl tikrai galima teigti, kad stropams skirtos apsaugos efektyviai saugo krovinį nuo kritimo ir tikrai pasitarnauja sėkmingų kėlimo operacijų ir saugesnės darbinės aplinkos kūrimo labui. Aptarkime, kodėl stropas visada turėtų būti eksploatuojamas su apsaugomis, kokią naudą jos teikia, ir, su kokiomis pasekmėmis galima susidurti jų nenaudojant?
Rizikos, su kuriomis galima susidurti nenaudojant stropo apsaugų
Iš esmės, kiekvienas stropas turėtų būti naudojamas su vieno ar kito tipo apsaugomis. Visgi, praktikoje stropams skirtos apsaugos naudojamos tikrai ne visada. Jeigu dėl tam tikrų priežasčių, darbinėje aplinkoje stropo apsaugų naudojimas nėra propaguojamas, tikrai galima susidurti su šiomis rizikomis:
- Didesnė darbuotojų susižalojimo rizika;
- Didesnė žala krovinio kritimo atveju;
- Didesnė krovinio pažeidimo tikimybė (ypač naudojant grandininius arba plieninius stropus);
- Trumpesnė stropų eksploatavimo trukmė;
- Didesnė stropų pažeidimo rizika.
Kada reikia naudoti stropo apsaugas?
Naudojant poliesterio, nailono ar bet kokios kitos medžiagos tekstilinius stropus, apsaugų naudojimas yra tiesiog privalomas. Tekstilinis stropas yra labai patogi, manevringa ir lanksti jungtis, tačiau jos atsparumas mechaniniams pažeidimams yra pakankamai silpnas. Tekstilinio tipo stropai yra linkę į įpjovimus, įbrėžimus, įplyšimus ir kitus pažeidimus, todėl papildomą apsaugą jiems suteikti būtina. Tam tikrais atvejais, apsaugotas turėtų būti ir grandininis ar plieninis stropas. Šio tipo stropai mechaniniams pažeidimams yra atsparūs, tačiau jie patys gali pakenkti krovinio būklei. Jeigu toks stropas turės tiesioginį kontaktą su jautresnį paviršių turinčiu kroviniu, žalos greičiausiai išvengti nepavyks. Naudojant stropų apsaugas – krovinio paviršiaus pažeidimų tikrai galima išvengti. Be to, stropo apsaugos turėtų būti naudojamos ir atvejais, kai keliami aštresnius kampus turintys kroviniai. Aštrūs kampai gali pažeisti net ir labai patikimą jungtį. Trumpai tariant, tekstilinis stropas visada turėtų būti naudojamas su apsaugomis. O grandininiams ir plieniniams stropas apsaugos būtinos tuomet, kai yra tikimybė, jog jungtis bet kuriame kėlimo taške gali turėti sąlytį su kroviniu ar situacijose, kai dirbama su aštriakampiais kroviniais.
Kada stropo apsaugos nėra būtinos?
Kėlimo operacijų metu gali įvykti labai skaudžių nelaimių, todėl papildomų apsaugos priemonių ir stropų apsaugų naudojimas turėtų būti propaguojamas kaip įmanoma dažniau arba visada. Visgi, jeigu dirbama su labai lengvomis konstrukcijomis, kurios negalėtų sukelti jokios realios žalos, stropo apsaugų naudojimas nėra būtinas. Kita vertus, reikėtų įvertinti tai, kad stropo apsaugos rūpinasi ne tik darbuotojų, bet ir pačių krovinių bei kėlimo jungties saugumu. Todėl net ir tokiais atvejais stropų apsaugų naudojimas yra rekomenduojamas. Žinoma, svarbus yra ne tik jų naudojimas, bet ir tinkamas pasirinkimas. Stropų apsaugos yra labai skirtingos. Vienos iš jų – užtikrina efektyvią kampų apsaugą, kitos – nuo pažeidimų saugo pačią jungtį ir pan. Kaip ir stropas, jam skirta apsauga, turėtų būti parenkama pagal individualius kėlimo operacijos reikalavimus. Stropo apsaugos tikrai nereikalauja didelių investicijų, tačiau jos teikia naudą ir kroviniui, ir kėlimo jungčiai, ir, žinoma, darbuotojų saugumui. Todėl tikrai manome, kad jų naudojimas turėtų būti ne diskutuotinas klausimas, o savaime suprantamas, kiekvieną kėlimo operaciją, be išimties, lydintis įprotis.
Siųskiti užklausą
Reikia papildomos informacijos apie produktą ar paslaugas? Norite gauti komercinį pasiūlymą? Užpildykite užklausos formą ir mūsų specialistai atsakys į visus Jūsų klausimus.