Gradininis keltuvas: Kaip atsiranda triukšmingumas?

Viskas, ką reikia žinoti apie telferius

Grandiniai telferiai yra kėlimo įtaisai, kurie sunkius daiktus kelia ir nuleidžia su grandinės pagalba. Dėl palankios kainos, universalumo ir pakankamai paprasto naudojimo, grandininius keltuvus įvairios pramonės sritys savo darbinėje veikloje naudoja gana dažnai. Grandininio tipo telferiai įprastai tarnauja ilgai ir patikimai. Dažniausiai jie susiduria ir su minimalia gedimų rizika. Visgi, reikia pripažinti, kad grandininių telferių ilgaamžiškumui ir efektyvumui labai didelę įtaką daro tinkama ir nuosekli priežiūra. Jeigu šiems įrenginiams nėra skiriamas pakankamas dėmesys, jie gali susidurti su įvairiausiomis problemomis – sumažėjusia keliamąja galia, įvairaus pobūdžio gedimais bei ženkliai padidėjusiu triukšmingumu. Su per didelio triukšmo problema susiduriama bene dažniausiai. Aptarkime, kodėl grandininis keltuvas ilgainiui gali sukelti didesnį triukšmą ir kaip to išvengti.

Priežastys, dėl kurių atsiranda padidėjęs telferio triukšmingumas

Pernelyg garsiai veikiantis grandininis telferis yra viena iš dažniausiai pasireiškiančių problemų. Dažniausiai padidėjusį telferio triukšmingumą lemia šios priežastys:

  • Grandinės susidėvėjimas. Susidėvėjusios grandinės sijos gali sukelti per didelę trintį, dėl kurios atsiranda didesnis triukšmas. 
  • Žvaigždučių nusidėvėjimas. Pažeistos arba susidėvėjusios žvaigždutės gali sukelti grandinės slydimą ir didesnį triukšmą.
  • Pavarų problemos. Susidėvėję arba pažeisti krumpliaračiai gali skleisti pašalinius garsus, kurie primena šlifavimo garsą.
  • Tepimo trūkumas. Nepakankamas tepimas gali sukelti metalo kontaktą su metalu, dėl kurio gali padidėti grandininio telferio triukšmingumas.
  • Perkrova. Badymas kelti krovinius, kurie viršija keltuvo keliamąją galią, gali sukelti per didelę telferio komponentų įtampą, dėl kurios atsiranda triukšmingesnio veikimo problema. 

Kaip sumažinti triukšmingumo lygį telferio veikimo metu?

Grandiniai telferiai įprastai pasižymi pakankamai tyliu veikimu. Pernelyg triukšmingas įrangos veikimas nėra natūralus, todėl per didelis triukšmingo lygis dažniausiai atsiranda dėl kažkokios priežasties. Norint išspręsti per didelio triukšmingo problemą, rekomenduojama atlikti šiuos veiksmus:

  • Grandinės patikrinimas. Kruopščiai patikrinkite grandinę. Apžiūrėkite, ar jos jungtys nėra susidėvėjusios, pernelyg įtemptos, pažeistos ar deformuotos. Jeigu pastebite rimtesnius pažeidimus, susidėvėjusią grandinę pakeiskite nauja.
  • Žvaigždučių patikra. Tikrindami žvaigždutes, ieškokite nusidėvėjimo požymių, dantukų pažeidimų ar jų nesutapimų. Esant poreikiui, susidėvėjusias žvaigždutes pakeiskite naujomis.
  • Pavaros būklės patikrinimas. Patikrinkite, ar pavaros nėra stipriai susidėvėjusios ar pažeistos. Taip pat įvertinkite, ar nepasireiškia per didelis laisvos erdvės atsiradimas. Pažeistas pavaras reikia keisti naujomis.
  • Judančių dalių tepimas. Visus judančius komponentus sutepkite tepalu.
  • Keliamosios galios patikrinimas. Įsitikinkite, ar keliamas krovinys atitinka keltuvo keliamąją galią ir jos neviršija.

Prevencinės priemonės, kurios užtikrina nepriekaištingą keltuvo priežiūrą

Norint užtikrinti saugų ir efektyvų grandinio telferio veikimą reguliari, priežiūra yra bene svarbiausias žingsnis. Reguliariai ir tinkamai prižiūrimi telferiai pasižymi ilgesne tarnavimo trukme. Taip pat jie susiduria su mažesne gedimų ar padidėjusio triukšmingumo tikimybe. Jeigu darbinėje veikloje naudojamas elektrinis grandininis keltuvas, jo priežiūra yra šiek tiek sudėtingesnė. Elektriniai keltuvai savo komplektacijoje turi variklį, kuris taip pat reikalauja dėmesio ir reguliarios priežiūros. Rankiniai grandininiai keltuvai nėra tokie patogūs bei efektyvūs darbo įrankiai, tačiau jų priežiūra yra paprastesnė. Pagrindinės užduotys, kurios apima grandininių keltuvų priežiūrą:

  • Reguliari vizualinė ir fizinė patikra;
  • Reguliarus tepimas;
  • Reguliarus valymas;
  • Periodiški apkrovų bandymai.

Šios užduotys turėtų būti atliekamos reguliariai ir sistemingai. Keltuvų priežiūra turi būti atliekama nustatytais intervalais. Priežiūros intervalus reikia nustatyti atsižvelgiant į gamintojo pateiktas rekomendacijas ir, žinoma, telferio naudojimo dažnumą. Jeigu keltuvui kiekvieną kartą skiriamos ne vienodos, o skirtingos užduotys, tuomet apkrovos bandymus būtina atlikti ne pagal numatytą priežiūros grafiką, o prieš kiekvieną naudojimą. 

Siųsti užklausą

Reikia papildomos informacijos apie produktą ar paslaugas? Norite gauti komercinį pasiūlymą? Užpildykite užklausos formą ir mūsų specialistai atsakys į visus Jūsų klausimus.