Darbas aukštyje yra įdomus, tačiau tuo pačiu labai rizikingas. Kasdienes pareigas dideliame aukštyje atlieka statybos, telekomunikacijų, energetikos ir daugelio kitų pramonės sričių atstovai. Dėl ypatingos darbo specifikos, jie privalo naudotis aukštalipių įranga, kurią sudaro įvairios, jų saugumą užtikrinančios apsaugos priemonės. Viena tokių – saugos virvės. Aptarkime, kokią naudą užtikrina saugos virvių naudojimas, kokios yra jų rūšys ir kaip pasirinkti virvę, pritaikytą konkrečiai darbinei situacijai.
Saugos virvių svarba
Aukštalipių įranga, priklausomai nuo jos rūšies, gali atlikti skirtingą paskirtį. Saugos virvės yra naudojamos tam, kad būtų sumažinta nukritimo iš didelio aukščio, rizika. Teisingai pasirinkta ir tinkamai naudojama saugos virvė užtikrina darbuotojo stabilumą ir užkerta kelią galimiems kritimams ir susižeidimams. Tokio tipo aukštalipių įranga pasirūpina darbuotojo stabilumu, tačiau tuo pačiu suteikia jam nevaržomą judėjimo laisvę, todėl dideliame aukštyje jis gali jaustis saugiai ir deramai atlikti visus reikiamus darbus.
Pagrindiniai saugos virvių tipai
Saugos virvės gali būti naudojamos skirtingiems tikslams, todėl jos yra skirtingų rūšių. Iš esmės, visas saugos virves galima suskirstyti į dvi pagrindines kategorijas – statines ir dinamines virves. Šių tipų virvės turėtų būti naudojamos skirtingose situacijose, todėl labai svarbu suvokti jų skirtumus bei ypatybes. Trumpai tai aptarkime.
- Statinės virvės. Šio tipo virvės dažniausiai naudojamos tuomet, kai reikia pritvirtinti arba transportuoti krovinį. Statinėms saugos virvėms būdingas mažas tempimo greitis, kuris padeda užtikrinti stabilią krovinio padėtį, sumažinti jo mobilumą krovos darbų metu.
- Dinaminės virvės. Kitaip nei statinės virvės, dinaminės saugos virvės pasižymi labai dideliu lankstumu. Dėl didelio tempimo pajėgumo, jos užtikrina gerą smūgio sugėrimą kritimo atveju. Tokia aukštalipių įranga aukštyje dirbančiam specialistui yra gyvybiškai svarbi, nes ji padeda sumažinti susižalojimo riziką bei susižeidimų mastą.
Kaip pasirinkti optimalią saugos virvę?
Renkantis saugos virvę, pirmas dalykas į kurį reikia atsižvelgti – darbo aplinka, pobūdis ir sąlygos. Taip pat reikia įvertinti ir tam tikras virvės savybes, tokias kaip:
- Virvės skersmenį. Saugos virvės skersmuo įtakoja jos apkrovos limitus. Skersmenį reikėtų pasirinkti pagal darbuotojo svorį ir naudojamos įrangos pobūdį.
- Virvės medžiagą. Saugos virvės yra gaminamos iš skirtingų medžiagų. Jos gali būti pagamintos iš nailono, poliesterio ir pan. Kiekviena iš jų turi savitų privalumų ir trūkumų. Sakykim, saugos virvės iš nailono pasižymi dideliu atsparumu tempimui ir smūgiams. Virvės iš poliesterio yra atsparios UV spinduliams bei cheminėms medžiagoms ir pan. Todėl renkantis saugos virvę, reikia iš anksto numatyti darbines sąlygas ir pagal tai pasirinkti tinkamos sudėties saugos priemonę.
- Sertifikatai. Kokybiška ir tinkamai savo funkciją atliekanti aukštalipių įranga turi atitikti jai keliamus saugos standartus ir turėti tai patvirtinančius sertifikatus. Todėl renkantis virvę, visada reikėtų įsitikinti, ar ji turi sertifikatą ir atitinka jai keliamus saugumo reikalavimus.
Saugos virvių priežiūra
Svarbu ne tik tinkamai pasirinkti saugos virvę, bet ir taisyklingai ją prižiūrėti. Tam, kad saugos virvė tarnautų ilgai ir patikimai, svarbu reguliariai ją tikrinti ir tinkamai sandėliuoti. Nenaudojamos saugos virvės, kaip ir kito tipo aukštalipių įranga, turi būti laikomos sausoje ir pakankamai vėsioje vietoje. Drėgmė ir tiesioginiai saulės spinduliai gali pažeisti saugos virvės struktūrą. Taip pat, kaip ir bet kuris kitas aukštalipių įrangos komponentas, saugos virvės prieš kiekvieną naudojimą turi būti nuodugniai patikrintos. Saugumo dėlei, virvių būklę reikėtų įvertinti ir po naudojimo. Pažeistos ar susidėvėjusios virvės nedelsiant turi būti keičiamos naujomis.
Siųsti užklausą
Reikia papildomos informacijos apie produktą ar paslaugas? Norite gauti komercinį pasiūlymą? Užpildykite užklausos formą ir mūsų specialistai atsakys į visus Jūsų klausimus.