Kėlimo stropai

Viskas, ką reikia žinoti apie kėlimo stropus

Blogiausia, kas gali nutiki kėlimo operacijų metu – nelaimingi atsitikimai, pasireiškę dėl sunkiasvorio krovinio kritimo. Norint maksimaliai sumažinti tokių pavojingų situacijų tikimybę, didelį dėmesį reikia skirti ne tik kėlimo įrangos, bet ir kėlimo jungčių, kitaip vadinamų stropų, pasirinkimui. Netinkamai pasirinktas stropas kėlimo operacijų metu gali būti pažeistas. O funkcionalumą praradusi kėlimo jungtis gali sukelti tikras katastrofas. Šiame straipsnyje norėtume pasidalinti 3 faktoriais, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį renkantis kėlimo darbams skirtas jungtis – stropus.

1.     Krovinio svoris ir jėga

Visų pirma, reikėtų suprasti, kad kiekvienas krovinys įpareigoja pasirinkti individualiai jam maksimaliai pritaikytą kėlimo jungtį. Todėl norint išsirinkti optimalią kėlimo jungtį, jos pasirinkimo procesą visada reikėtų pradėti nuo planuojamo kelti krovinio savybių įvertinimo. Labai svarbu iš anksto numatyti planuojamo kelti krovinio svorį. Visi stropai turi tam tikrą darbinės apkrovos ribą (WLL). Žinant tikslų krovinio svorį, nesudėtingai galima pasirinkti jungtį, pritaikytą konkrečiam krovinio svoriui. Ne mažiau svarbi ir tinkama krovinio atrama. Siekiant sėkmingos kėlimo operacijos, taip pat labai svarbu kroviniui suteikti stabilią atramą iš abiejų šonų. Kėlimo metu, atrama užtikrina geresnę krovinio kontrolę ir tokiu būdu dar sumažina objekto nukritimo riziką. Beje, svarbu atsižvelgti ir į krovinio trapumą, nes tikslas yra ne tik pakelti krovinį, bet ir išsaugoti gerą jo būklę. Jeigu keliamos sunkiai pažeidžiamos, labai didelį svorį turinčios konstrukcijos, rekomenduojama naudoti grandininius stropus. Jeigu krovinių paviršiai yra jautrūs įbrėžimams ar mechaniniams pažeidimams, pirmenybę reikėtų teikti tekstiliniams stropams ir pan.

2.     Krovinio formos ir stropo lankstumas

Renkantis kėlimo jungtis, reikia apsvarstyti ir kelis antraeilius dalykus, pavyzdžiui, krovinio formą. Jeigu kroviniai yra taisyklingų, standartinių formų, galima naudoti įvairių tipų stropus. Visgi, jeigu kroviniai yra netaisyklingų formų, stropo rūšį reikėtų rinktis atsakingiau. Netaisyklingų formų krovinys įpareigoja pasirinkti ne tik tvirtas, bet ir pakankamai lanksčias jungtis. Grandininiai ir plieninio lyno stropai įprastai nėra labai lankstūs. Todėl tokiu atveju pirmenybę reikėtų skirti tekstiliniams stropams, nes krovos darbų metu jie suteikia daugiau lankstumo. 

3.     Krovinio kampų aštrumas

Jeigu krovos darbų metu bus keliamos konstrukcijos su aštriais kampais, tikrai nereikėtų naudoti tekstilinių stropų. Lyginant su kitomis jungtimis, tekstilinių stropų pažeidžiamumo rizika yra žymiai didesnė. Dėl aštrių krovinio kampų, kėlimo operacijų metu tekstilinis stropas gali įplyšti ir visiškai nutrūkti. Todėl tokiose situacijose visada reikėtų naudoti grandininius arba vielinius stropus. 

Stropų rūšys ir jų pritaikymas  

Renkantis kėlimo jungtis, visų pirma reikėtų išsirinkti tinkamą stropo rūšį, o tik paskui pereiti prie jungties techninių savybių įvertinimo. Norėtume priminti, kokios stropų rūšys kėlimo operacijose yra naudojamos dažniausiai, kokios yra jų stipriosios savybės ir pritaikymo galimybės.

  • Tekstiliniai stropai. Dideliu lankstumu ir mažu svoriu pasižyminti jungtis, dažniausiai naudojama gležnų, trapių krovinių kėlimo tikslams. Jie yra pritaikyti standartinėms darbo sąlygoms. Ekstremaliomis ar atšiauriomis sąlygomis jų naudojimas yra gan ribotas.
  • Grandininiai stropai. Stipriausia ir patvariausia jungtis, pritaikyta pačioms sudėtingiausioms kėlimo operacijoms ir sunkiausiems kroviniams.
  • Plieninio lyno stropai. Tarpinis variantas tarp tekstilinių ir grandininių stropų. Jie puikiai tinka ne tik kėlimo operacijoms, bet ir krovinių vilkimo užduotims. Plieninio lyno stropai yra atsparūs dideliam karščiui ir dilimui. Be to, šios jungtys gali būti įvairių skersmenų, medžiagų ir kitų konfigūracijų, todėl jų pritaikymo galimybės yra labai plačios. 

Siųsti užklausą

Reikia papildomos informacijos apie produktą ar paslaugas? Norite gauti komercinį pasiūlymą? Užpildykite užklausos formą ir mūsų specialistai atsakys į visus Jūsų klausimus.