Kėlimo kabliai

Viskas, ką reikia žinoti apie kėlimo kablius

Šiais laikais, kėlimo operacijų metu vis dažniau naudojamos ne įprastos kėlimo jungtys, tokios kaip stropai ar standartiniai kabliai, o savaiminio užsifiksavimo funkciją turintys kablių modeliai. Tokio tipo kėlimo kabliai buvo sukurti tam, kad krovos darbai būtų ne tik operatyvesni, bet ir saugesni. Tokių kėlimo kablių veikimo principas yra visiškai kitoks nei standartinių kablių. Savaime užsifiksuojantys kabliai užsidaro patys, kai į jų vidų patenka krovinys ir prasideda kėlimo procesas. Jis atsidaro tik tada, kai operatorius atlieka kėlimo operaciją ir atlaisvina krovinį nuo kablio. Visgi, ne visi pramonės sričių atstovai yra linkę pasitikėti šio kablio funkcionalumu. Maža to, kai kurie vartotojai apie šiuos kablius yra susidarę gan skeptišką nuomonę. Ar šie kėlimo kabliai yra patikimas partneris kėlimo situacijose, o galbūt jie gali sukelti daugiau žalos nei naudos? Aptarkime jų privalumus ir trūkumus ir sužinokime, kaip yra iš tiesų.

Savaime užsifiksuojančių kėlimo kablių privalumai

Maksimalus saugumas – pagrindinė priežastis, kodėl kėlimo operacijose rekomenduojama naudoti būtent šio tipo kablius. Apkrovai patekus į kablio vidų, jis automatiškai užsifiksuoja. Tai reiškia, jog krovos darbų metu nei darbuotojai, nei kėlimo įrangą valdantis operatorius savarankiškai neturi pritvirtinti keliamo krovinio prie kėlimo jungties. Jis nepatenka į pavojingą aplinką, kurioje dirbama su sunkiasvoriais kroviniais, todėl tikrai galima teigti, jog savaime užsifiksuojantys kėlimo kabliai padeda sumažinti nelaimingų atsitikimų riziką. Be to, šie kabliai užtikrina ne tik darbuotojų, bet ir pačio krovinio saugumą. Dėl savaiminio užsidarymo funkcijos, sumažėja krovinio iškritimo ar išslydimo tikimybė, o tuo pačiu – ir  nesėkmingos kėlimo operacijos rizika. Naudojant kito tipo jungtis, kroviniui atsitrenkus į aštresnį kampą, sieną ar kitą elementą, jos gali pasižeisti ar atsilaisvinti. Naudojant savaime užsifiksuojančius kablius, tokių rizikų tikrai galima išvengti.

Savaime užsifiksuojančių kėlimo kablių trūkumai 

Nors užsifiksuojantys kėlimo kabliai yra bene efektyviausiai krovinio ir darbuotojų saugumą puoselėjanti kėlimo jungtis, tačiau jie turi ir tam tikrų trūkumų. Jiems būdingi neigiami bruožai yra šie:

  • Dėl pažangesnės ir sudėtingesnės gamybos technologijos, šio tipo kabliai dažniausiai yra brangesni už kitus kablius;
  • Jiems būdingas didesnis svoris, todėl tokio tipo kabliai nėra geras sprendimas, kai reikia lengvos kėlimo jungties;
  • Prastesnės kokybės kabliai gali turėti stringantį, netinkamai funkcionuojantį užsifiksavimo mechanizmą;
  • Tam tikrose darbinėse situacijose šio tipo kablį naudoti yra sudėtingiau nei standartinius kablius.

Ar verta investuoti į savaime užsifiksuojančius kėlimo kablius? 

Kėlimo jungties pasirinkimas yra labai individualus sprendimas. Visgi, praktika rodo, kad žmonės, kurie skeptiškai vertina šio tipo kablius, apie jų kokybę ar funkcionalumą nieko blogo pasakyti tikrai negali. Kai kuriems žmonėms sunku perprasti šių kablių naudojimo taisykles, todėl jie grįžta prie senų, laiko patikrintų, tačiau tikrai mažiau saugių kėlimo jungčių. Vis tik, daugelis vartotojų šiuose kabliuose įžvelgia didesnę naudą, nei grėsmę. Yra nemažai sėkmingų atvejų, kai pasireiškus tam tikriems įrangos gedimams ar tiesiog netikėtų situacijų metu, krovinys buvo išgelbėtas vien todėl, kad buvo naudojamos ne standartinės jungtys, o savaime užsifiksuojantys kėlimo kabliai. Didesni smūgiai, vėjo gūsiai ar kiti rizikingi veiksniai, kurie gali nutikti kėlimo operacijų metu, visiškai nepakenkia savaime užsifiksuojančių kėlimo kablių funkcionalumui. Naudojant kitas jungtis, tokie netikėtumai tikrai gali pakenkti kėlimo operacijos sėkmei. Todėl, jeigu norite apsisaugoti nuo įvairių rizikų ir sukurti iš tikrųjų saugią darbo aplinką, į šiuos kablius investuoti tikrai verta.  

Siųskiti užklausą

Reikia papildomos informacijos apie produktą ar paslaugas? Norite gauti komercinį pasiūlymą? Užpildykite užklausos formą ir mūsų specialistai atsakys į visus Jūsų klausimus.