Kėlimo kranai

Viskas, ką reikia žinoti apie kėlimo kranu

Kėlimo kranai – universali ir be galo naudinga darbo priemonė, kuri suteikia galimybę operatyviai ir saugiai atlikti įvairių objektų pakėlimo, nuleidimo ar perkėlimo užduotis. Vieno ar kito tipo kėlimo kranus naudoja pačios įvairiausios pramonės šakos, nuo laivybos ar statybos iki automobilių pramonės ar aviacijos. Kėlimo kranų pasiūla yra labai plati. Visgi, verslo atstovai, kurie ieško ne tik funkcionalios, bet ir ergonomiškos, nedidelėmis eksploatavimo išlaidomis pasižyminčios kėlimo sistemos, dažniausiai renkasi vieną iš dviejų kranų – gembinius arba ožinius kranus. Tiek gembiniai, tiek ožiniai kranai yra puikus sprendimas, kai reikia kelti sunkiasvorius krovinius ir efektyviai kontroliuoti patį kėlimo veiksmą. Todėl pasirinkti vieną iš dviejų, neretai būna labai sunku. Apžvelkime esminius gembinių ir ožinių kranų skirtumus ir išsiaiškinkime, kokiais atvejais verta rinkti gembinio krano variantą, o kokiais – ožinį krano modelį. 

Ožinių ir gembinių kėlimo kranų pritaikymo galimybės 

Ožinio tipo kėlimo kranų konstrukcija yra sudaryta iš dviejų šoninių rėmų, sujungtų su specialiomis išilginėmis sijomis. Naudojantis šiuo kranu, keltuvas juda išilgai sijų, todėl šio tipo kranas visada pasiteisina situacijose, kai krovinių ar konstrukcijų kėlimas vyksta didesniuose plotuose. Ožiniai kėlimo kranai dažniausiai gali būti naudojami tiek vidaus patalpose, tiek lauko aplinkoje. Įprastai šio tipo kranus renkasi statybos ar, tarkim, laivybos sektorius. Taip pat jie dažnai naudojami sandėliuose, gamybinėse patalpose ir pan.

Gembiniai kranai savo komplektacijoje turi specialią atraminę svirtį, kurios pagalba ir atliekamos kėlimo užduotys. Šio tipo kranai dažniausiai yra mažesni nei ožiniai kranai. Tokio tipo kranai yra idealus sprendimas atvejais, kai objektus reikia judinti iš viršaus į apačią arba atvirkščiai. Dėl kompaktiško dydžio, gembiniai kranai yra tikras išsigelbėjimas ankštose patalpose. Be to, priklausomai nuo komplektacijos ir dydžio, jie gali būti tinkami tiek lengviems, tiek dideliems kroviniams.

Ožinių ir gembinių kranų skirtumai 

Tiek ožiniai, tiek gembiniai kranai atlieka panašią paskirtį, tačiau jų veikimo principas ir konstrukcija skiriasi kardinaliai. Gembinis kranas turi horizontalią svirtį, kuri dažniausiai gali suktis aplink viso krano ašį. Šio tipo kranai gali būti statomi tiesiog ant grindų paviršiaus. Tačiau taip pat, esant poreikiui, juos galima pritvirtinti prie sienos ar kitos stabilesnės konstrukcijos. Todėl gembinis kranas, vienareikšmiškai, vietos taupymo atžvilgiu yra geriausias pasirinkimas. Žinoma, jeigu toks kranas yra tvirtinamas prie sienos, tuomet šiek tiek sumažėja sijos sukimosi laukas. Ožiniams kranams būdinga žymiai didesnė, masyvesnė konstrukcija. Jie yra tvirtinami prie žemės pagrindo. Kai kurie ožiniai kranai yra mobilūs. Jie savo komplektacijoje turi specialius ratukus, todėl tokį kraną patogu transportuoti iš vienos vietos į kitą. 

Ožinių ir gembinių kranų stipriosios savybės

Tiek ožiniai, tiek gembiniai kėlimo kranai turi savitų privalumų ir trūkumų.

Didžiausi gembinių kranų privalumai:

  • Lengvas montavimas,
  • Lankstumas;
  • Sąlyginai nedidelė kaina;
  • Kompaktiškas dydis.

Didžiausi ožinių kranų privalumai:

  • Mobilumas;
  • Didelė keliamoji galia;
  • Platus darbo laukas;
  • Universalumas.

Ožinių ir gembinių privalumų sąrašas leidžia daryti išvadą, jog gembiniai kranai yra optimalus sprendimas darbinei aplinkai, kurioje stinga erdvės ir nesusiduriama su labai dideliais krovos darbų mastais. Analogiškai, ožiniai kranai yra pritaikyti didesnėms apimtims ir sudėtingesnėms krovos darbų užduotims. Jeigu norisi konkrečių pavyzdžiui, tai ožiniai kranai labiausiai tinka dideliems sandėliams ar, sakykim, statybvietėms, o gembiniai kranai yra subalansuoti mažesnėms patalpoms, kuriose krovos darbai vyksta labai ribotame plote. 

Siųskiti užklausą